Dane meteo

PLAŻA CENTRALNA

warunki meteo:

27.08.2016

temperatura wody: 15 stopni C

temperatura powietrza: 17 stopni C

siła wiatru: 2 m/s

stan morza: 0-1

flaga: biała  

DROGI PLAŻOWICZU – PAMIĘTAJ!

Kiedy na stanowiskach ratowniczych powiewa biała flaga warunki panujące na morzu pozwalają na bezpieczną kąpiel. Flaga czerwona oznacza całkowity zakaz kąpieli. Brak flagi na wieży oznacza, że na kąpielisku nie ma dyżuru ratowniczego.

Kąpiel dozwolona jest na 12 akwenach strzeżonych przez ratowników, którzy pełnią swoja służbę 7 dni w tygodniu od 10 do 18. Stanowisko ratownicze można rozpoznać jako wysoką niebieską wieżyczkę.

Na plaży centralnej i zachodniej znajduje się dodatkowa baza, gdzie można uzyskać pomoc medyczną.

Jeśli zgubili lub odnaleźli Państwo dziecko, należy jak najszybciej zgłosić się do ratownika, który komunikując się drogą radiową jest w stanie poinformować całą plażę o takim zdarzeniu i zwiększyć efektywność działania.

Boje pływające na terenie akwenu symbolizują strefy pływackie. Od brzegu do czerwonych boi znajduje się strefa dla osób nie umiejących pływać, oraz strefa w której można pływać na sprzęcie dmuchanym. Od czerwonych do żółtych boi wyznaczona jest strefa dla osób umiejących pływać, gdzie głębokość wody sięgać może do 4 m.

Na plaży obowiązuje całkowity zakaz sprzedawania i spożywania alkoholu oraz zakaz palenia papierosów.

Przy wejściu na plaże znajduje się regulamin kąpieliska, a także tablica z aktualnymi warunkami meteo.

Progi podwodne zapobiegają zabieraniu plaży przez morze. Oznakowane są żółtymi bojami, do których nie wolno się zbliżać ponieważ zagrażają utracie zdrowia i życia.

Obowiązuje również zakaz zbliżania się do falochronów w wodzie, chodzenia i skakania z nich do wody.

Mapa

miejsca, wydarzenia, obiekty